Випадкове фото

Музей трамвая і гасниці

12.09.2013 15:08

Відкриття найбільшого в Україні музею техніки незабаром відбудеться у Львові. Ідея про його створення виникла більше 140 років тому. Тоді планувалося, що він стане першим таким музеєм в Європі, але задумка так і залишилася задумкою. У 1999 році відповідний відділ Львівського історичного музею очолив Михайло Шингельский, якому довелося чекати відкриття музею техніки 15 років.

За ці роки колекція експонатів збільшилася до 2,5 тисяч експонатів. Тут вже підготовлені близько п'яти тисяч документів і фото, які чекають розміщення на демонстраційних стендах. Місцем розміщення музею техніки вибраний ангар найстарішого трамвайного депо в Західній Україні.

У музеї відвідувачі зможуть побачити велику колекцію промислової і сільськогосподарської техніки, старовинні годинники, швацькі машини, знаряддя праці, компресори і двигуни. Крім того, експонати розкажуть про історію створення знаменитого львівського шоколаду, пива, а також тютюнової і друкарської мануфактури.

Точна дата відкриття нового львівського музею доки невідома, але в ангарі трамвайного депо вже сьогодні можна побачити частину колекції.

« Назад