Випадкове фото

Кам’янець-Подільський

Кам'янець-Подільський – місто, що зберегло дух середньовіччя. Своєрідність і унікальність його полягають у гармонійному поєднанні ландшафту з містобудівною структурою середньовічного міста, в якому військові інженери, використовуючи чудові природні властивості, створили фортифікаційну систему, що не має аналогів у Європі.Кам’янець-Подільський хоч не є обласним центром, проте займає третє місце після Києва та Львова за кількістю пам’яток старовини і культури.

 

Замковий (Турецький) міст

Замковий (Турецький) міст був побудований в стародавні часи, також його називають Турецьким мостом. Під час володіння турками цих земель у 1672-1699 роках, вони провели серйозну його реконструкцію, звідси і назва.
Кам'яний міст, що з'єднує Старе місто з фортецею, побудований над каньйоном річки Смотрич у тому місці, де сходяться два русла річки, що огинає місто кільцем.

 

 

Кам’янець-Подільська Фортеця

 Ця фортеця складалася з замку і з міських укріплень.З'єднується він з містом вузенькою смугою скелі, що на ній вимуруваний так званий Турецький міст подібний до стіни. І замок і місто захищені глибокими ярами; оті яри навкруги міста та біля замку мають стрімкі береги, ніби-то стіни.Самий замок складається з двох частин: старого замку з мурами та баштами і нового замку з земляними валами та ровами.

 

Кам’янець-Подільська Ратуша

Ратуша - знаходиться в центрі Старого міста і цим підкреслює провідну роль у житті середньовічного Кам'янця. Протягом декількох сторіч у цій будівлі розглядалися найважливіші питання цивільного життя міста. Ратуша має ще одну назву - Будинок польського магістрату.Це цікава споруда, яка виконана в різних стилях - ренесансу, бароко, ампіру. Західний фасад прикрашають сходи і арка, складені з білого тесаного каменю. Сходинки ведуть на відкриту галерею з балюстрадою, виконаною з надзвичайною майстерністю, що засвідчує високий рівень кам'яно-тісного ремесла.

 

Петропавлівський кафедральний костел

Петропавлівський кафедральний костел - це католицький храм і пам'ятник історії культури та архітектури. Побудований в стилі ренесансу, бароко, неоготики. Архітектурний ансамбль включає в себе Петропавлівський кафедральний костел, дзвіницю, тріумфальні ворота і турецький мінарет. Точна дата заснування кафедрального костьолу не відома, він був побудований приблизно в 1370 роках. Засновниками першого дерев'яного костелу, були литовські князі Коріатовичі, які правили у той час Поділлям.
У середині XVI століття єпископ Леонард Слончевский пристроює каплицю Пресвятих Таїнств з півночі, а з південного заходу каплицю втіхи Пренепорочної Богородиці.

Собор Олександра Невського

У 1859 році в Кам'янець Подільський приїжджав цар Олександр II, тоді і було прийнято рішення про розширення міста та формування нового міста, так званого "Нового плану" на протилежному березі каньйону Смотрича. Для цього в першу чергу був побудований грандіозний Новопланівський міст, який з'єднав старе і нове місто. Не далеко від мосту, в 1891 році почалося будівництво величного Олександро-Невського собору - побудували його всього за три роки.