Випадкове фото

Крим

Ластівчине гніздо

 Ластівчине Гніздо - архітектурний пам'ятник, який є однією з візитівок Криму, він знаходиться в селищі Гаспра, що на захід від Ялти. Всім відоме Ластівчине Гніздо розташовується на Аврориній скелі , одному з виступів мису Ай-тодор.ця оригінальна споруда, що нагадує середньовічний лицарський замок, стала своєрідною емблемою південного берега Криму і сьогодні дуже популярна у відпочиваючих і туристів з усього світу. 
До Ластівчиного Гнізда здійснюють подорож на автомобілях, автобусах і катерах. Неповторне Ластівчине Гніздо неодноразово ставало об'єктом зйомок безлічі художніх фільмів. Сьогодні тут розташовується модний ресторан італійської кухні.

Лівадійський палац 

 Лівадійський палац це крупний історико-архітектурний пам'ятник початку XX століття. Окрім Великого палацу тут можна подивитися палац міністра двору, палацову Хрестовоздвиженську церкву і чудовий старовинний парк, створений в 30-і роки XIX століття. Прекрасний білосніжний Великий палац, для останнього російського імператора Миколи II і його сім'ї служив літньою резиденцією.Дуже привабливі своєю витонченою архітектурою внутрішні дворики Великого палацу - Арабський і Італійський. На другому поверсі палацу знаходиться експозиція «Романови в Лівадії». Різноманітні вернісажі витворів мистецтва регулярно проводяться у відділі художніх виставок.

Нікітський ботанічний сад

 Нікітський ботанічний сад розташовується на схід від Ялти і є унікальними зібранням рослин з усього світу, шедевром ландшафтного мистецтва і одним з найбільш живописних куточків Криму.Напевно, немає рівних в Криму за різноманітністю дивовижних рослин Нікітському ботанічному Саду. Відвідавши кактусову оранжерею, ви побачите рідкісні зібрання цих екзотичних рослин. Більше двох тисяч сортів налічує колекція троянд. Прекрасна колекція хризантем. Незалежно від пори року, в Саду що-небудь квітне. Нікітський ботанічний сад це прекрасне місце для неквапливих прогулянок.

 

 Гора Ай-Петрі

 Ай-Петрі - це один з найвідоміших гірських масивів на Кримському півострові. Висота його складає 1234 метри. З Ялти до вершини гори прокладена вузька гірська дорога. На вершині вам обов'язково запропонують скуштувати найкращий шашлик, випити найкращого вина, в крайньому випадку, життєво важливо і просто необхідно сфотографуватися з шиншилою, папугою, або яким-небудь іншим звірятком. Величезна кількість кафе, ресторанчиків і інших розваг знаходиться на вершині Ай-Петрі. Чудова панорама відкривається на Південний берег Криму, з оглядового майданчика, і якщо гарна погода, то все узбережжя видно як на долоні. Відомі кам'яні зубці - найприкметніша частина плато Ай-Петрі. Це дуже давній кораловий риф, який багато мільйонів років назад піднявся з дна моря. Від Місхора до Зубців Ай-Петрі протягнута підвісна канатна дорога. Незабутні враження, завдяки гостроті відчуттів, справляє подорож по ній.

 Набережна Ялти

 Своєрідним обличчям міста, улюбленим місцем прогулянок туристів і місцевих жителів, є центральна вулиця - набережна Ялти. З набережної зручно спостерігати за яхтами біля причалів, старовинним маяком та круїзними судами в морському порту.Набережна представляє собою скупчення великої кількістю всіляких розваг, цікаві атракціони, безліч вогнів і музики вечорами, і неквапливий потік відпочиваючих, для яких і створене все це барвисте дійство. Найфешенебельніші ялтинські ресторани знаходяться на набережній. Немов парить над морем досягнення сучасних інженерів і архітекторів — ресторан «Золоте руно», який виконаний у вигляді старогрецького човна. Знайшов тут вічний причал і вітрильник «Еспаньйола» з роману «Острів скарбів». Тут вже майже три десятки років колись наймодніший в Ялті ресторан. Особливий колорит додають Ялті, з любов'ю відреставрована, сама набережна а також безліч архітектурних споруд на ній.

 Севастополь

 Севастополь був заснований в 1783 році, як база Чорноморського флоту Російської імперії. В період Кримської (1853-1856 рр.) і Другої світової (1941-1945 рр.) воєн, він був в облозі супротивника. Тому в місті багато військово-історичних пам'ятників. Пам'ятник адміралові Нахімову — героєві першої оборони Севастополя височіє в центрі однойменної площі. Парадний причал міста - Графська пристань. Найменування пристані дане на честь графа Войновіча, який командував Чорноморським флотом в 80-х роках XVIII століття. Своєрідний символ Севастополя - пам'ятник затопленим кораблям біля Приморського бульвару, який був споруджений в 1905 році.

 Херсонес Таврійський

 Херсонес це місто, яке було засноване старогрецькими колоністами на території нинішнього Севастополя в V століття до нашої ери. Проіснувало воно близько 2000 років. В наші дні національний заповідник «Херсонес Таврійський» це унікальна по збереженню і інформативному потенціалу пам'ятка античності. Рішенням ЮНЕСКО «Херсонес Таврійський» занесений в сто найвидатніших пам'яток світової культури. Туристи знайдуть тут безліч цікавого: руїни башт і кріпосних стін, храмів і житлових будинків, монетного двору і античного театру, і звичайно ж музей заповідника. Близько 288 тисяч предметів налічують фонди двох відділів музею — античного і середньовічного.

Стародавні пам'ятки Феодосії

 Немало середньовічних пам'яток збереглося в стародавній Феодосії. Одна з ключових в обороні середньовічної Феодосії (Кафи) - башта св. Костянтина, яка була споруджена генуезцями в 1382 р. Цитадель фортеці Кафа побудована генуезцями з 1340 по 1352 рік. Там розташовувалися резиденція католицького єпископа і замок генуезького консула. У старій частині міста розташовані середньовічні храми XIV століття, в більшості своїй це вірменські церкви.

 

 

 Керч

 Керч є одним із найдавніших міст світу, місто процвітало вже тоді, коли не було ні Києва, ні Москви, ні Лондона, ні Парижа. Вік Керчі понад 2600 років, і тут знаходиться дуже багато пам'ятників різних епох. Руїни старогрецького міста Пантікапея на горі Мітрідат, яке було засноване в VI столітті до нашої ери. На вершину гори Мітрідат ведуть Мітрідатські сходи. Вони були побудовані в 1833-1840 роках за проектом архітектора Олександра Дігбі. Могутня триярусна споруда - фортеця Ені-Кале, була зведена турками під керівництвом французьких інженерів в 1703 році. Величний Царський курган - усипальня одного з боспорських царів IV століття до нашої ери, є шедевром античної архітектури. Всередині кургану, до склепу веде кам'яний коридор - дромос. Відомий Меморіал на честь бійців підземного гарнізону Аджімушкайських каменоломень, які героїчно билися з фашистськими загарбниками в роки Другої світової війни.

 Євпаторія
 Євпаторія є одним з найдавніших міст, яке було засноване старогрецькими колоністами 2500 років тому. Місто процвітало і в середні віки. Немало збереглося тут пам'ятників різних епох і часів. Собор святого Миколи — православний храм, що діє на сьогоднішній час.У красивій старовинній будівлі розташований Євпаторійський краєзнавчий музей . Фонди музею містять багаті колекції старогрецьких і скіфських пам'яток, нумізматики і зброї. Також збереглися караїмські кенаси - молитовні будинки караїмів, які були побудовані на початку XIX століття, це шедеври національної архітектури кримських караїмів. Одним з найцікавіших пам'яток ісламської архітектури є мечеть Джума-джамі, найкрасивіша і найбільша мечеть в Криму.

Печери гірського Криму
На Кримському півострові знаходиться близько 900 карстових печер. Багато з них спеціально обладнані для екскурсійних відвідин. Мармурова печера на Чатир-Дазі відома своїми грандіозними залами, химерними формами сталактитів і сталагмітів, рідкісними видами кристалів, по оцінках експертів, вона входить в п'ятірку найкрасивіших на планеті і занесена в Світову асоціацію відвідуваних печер.

 Генуезька фортеця

 Судакська або Генуезька фортеця – відома і унікальна по збереженню історико-архітектурна пам'ятка, яскравий приклад середньовічного європейського фортифікаційного мистецтва.Для свого часу Судакська фортеця була досить могутньою спорудою. Вона була обнесена з північної і північно-східної частини двома окремими ярусами оборонних укріплень. Часто огляд фортеці починається з Головних воріт, що представляють собою цілий оборонний комплекс з невеликим двориком, що має назву - барбакан. Потім туристів знайомлять з бойовими баштами фортеці. Їх налічується 14, ці башти носять імена консулів, при яких вони споруджувалися. Потім можна подивитися так званий «Храм з аркадою», в якому знаходиться невеликий історико-археологічний музей. Далі екскурсія переміщається до Консульського замку. Навколо цього замку розташовується цілий комплекс захисних споруд.