Випадкове фото

Київ

„Закоханий у Київ, я блукаю по зелених кучерявих, шепотливих його вулицях. Милий, тихий, задумливий красень! Каштани обсипають рудавим цвітом дахи вагонів трамвая. Нема ніде такого життя в лініях вулиць, як у нього. Ніде нема такої ласкавої чепурності, природної охайності, грайливості! Він подібний до якогось великого гарного звіра, яких бозна коли слідкує за собою.

От заходить сонце за Кадетською Рощею й ще горять хрести Андрієвської церкви, Володимирського собору, і блискають червоним, металічним відблиском вікна високих кам'яниць на горах. Внизу, в подібних до веселок алеях-вулицях, засаджених каштанами, тополями, акаціями ніжна, тепла, наша південна тінь. За палісадниками з розчинених вікон якось особливо, хвилююче, закликаючи чується сміх і музика.”

Володимир Винниченко, „Записки кирпатого Мефістофеля” (1917 р.).

Визначні місця

Софійський собор

 Величний собор Святої Софії Премудрості Божої, зведений у першій половині XI ст., знаменував тріумф християнської Русі, розбудованої князями Володимиром і його сином Ярославом Мудрим. 
Собор став духовним, політичним і культурним центром. Тут відбувалися посвячення на княжий престол, посвячення в митрополити, церковні собори, прийоми послів. При храмі було засновано першу відому на Русі бібліотеку. Собор Св. Софії зберіг свою давню архітектуру та найбільшу у світі колекцію мозаїк і фресок XI ст.Собор занесено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

 

 Києво-Печерська Лавра

 Монастир та історико-культурний заповідник, що є найвизначнішою цінністю духовно-культурної спадщини України та перлиною всієї християнської цивілізації. Києво-Печерська Лавра була заснована у 1051 р. та стала духовним центром всього православного світу.Протягом віків Лавра перетворилася на колиску біблійної та євангельської традиції на київській землі, утвердилась численними пам’ятками писемності, архітектури, мистецтва.

Видубицький монастир

 Це один з найславетніших монастирів Києва. 
Заснован у 1070 році князем Всеволодом Ярославовичем. За легендою, назва монастиря пов’язана з хрещенням святої Русі.У 1924 році Монастир був зачинений владою і поновив свою діяльність у 1992 році. 
Нині монастир знаходиться у власності УПЦ КП.

 

 

   

Памятник Володимиру Великому

Назву місцевості пов'язана з пам'ятником князю Володимиру - хрестителю Русі. 
Це перший скульптурний монумент, який був встановлений у місті Києві. Архітектором пам'ятника був професор О. Тон.
Величну статую святого князя з хрестом у правій руці і князівською шапкою у лівій, встановлено на п'єдесталі на якому містяться зображення хрещення киян, регалії ордену святого Володимира (зірка та хрест), символи хрещення "вогнем і мечем" та герб Києва - архангел Михаїл.

 

Маріїнський палац

Ще у 1744 р., перебуваючи у Києві, імператриця Єлизавета Петрівна визначила місце побудови палацу для царських відвідань. 
Палац був побудований архітектором І. Мічурін у стилі бароко, будівництво тривало аж до 1752 р. 
Маріїнський палац збудований на чудовому та красивому місці , від палацу легко було дістатись до святинь Лаври.

 

 

Київський річковий вокзал

     Київський Річковий вокзал розташований на Подолі поруч з Поштовою площею. Звідси можна здійснити незабутні про­гулянки Дніпром, щоб помилуватися панорамою київських берегів. Неподалік знаходиться унікальний храм Святого Миколая Чудотворця, який розташований над річкою. Поряд з річковим вокзалом також стоїть відновлена у 2004 р. церква Різдва Христового. 
Церква відома тим, що у травні 1861 року встановили труну з прахом Тараса Шевченка під час перенесення його з Петербурга до Канева.

 Михайлівський собор та монастир

Михайлівський собор був споруджений у 1108-13 році київським князем Святополком Ізяславовичем.
Проте у 1240 році храм був пограбований військом хана Батия. У XIV сторіччя Михайлівська церква стала соборним храмом. В соборі зберігалась одна з відомих християнських святинь - мощі св.Варвари. 
Собор та монастир має особливе значення для киян тому, що архангел Михаїл вважається небесним покровителем Києва. У 1934-37 році собор – шедевр архітектури та мистецтва XII-XVIII сторіччя разом з багатьма іншими спорудами знищили. 
Залишилась тільки трапезна з церквою Іонна Богослова. У 1994 році чернеча громада була відновлена. Собор власність УПЦ КП.

 Андріївський узвіз

 Ця унікальна живописна старовинна вулиця є осередком численних народних умільців, художників і антикварів. 
Тут можна побачити “Замок Річарда Левове Серце і прекрасну барочну Андріївську церкву, виконану архітектором Растреллі. Але найцікавіші легенди Андріївського узвозу – це люди, які тут жили. Серед них - видатний письменник М.Булгаков, музей якого знаходиться у будинку № 13. Зараз на Андріївському узвозі знаходяться музеї, галереї, антикварні та сувенірні магазини, художні майстерні. 
Узвіз залишається найулюбленішим місцем прогулянок киян і гостей столиці, які можуть придбати тут сувеніри з усієї України. 

 Пам’ятник Богдану Хмельницькому

 Монумент споруджувався за благодійні внески. 
Бронзовий пам'ятник виробили у Петербурзі у 1879 році. У 1881 році його встановили на сучасному постаменті на Софіївській площі.

 

 

 

 

Золоті ворота

 Споруджено у 1037 році князем Ярославом Мудрим. 
Після нападу хана Батия, яке відбулося у 1240 року. Золоті ворота поступово занепадають. Проте, протягом п’яти століть вони продовжують слугувати виїздом у місто. 
У 1882 році до святкування 1500 річчя Києва їх реконструювали у їхній початковий вигляд та зробили музей.

 Пам'ятник засновникам Києва

 Встановлений у 1982 році на честь 1500 річчя Києва, Щека, Хорива та їхньої сестри Либідь, які стоять на турі.
Монумент складається з кованої міді. Кияни полюбляють святкувати весілля біля цього пам'ятника, за легендою він приносить щастя.