Випадкове фото

Ворохта

Ворохта — селище міського типу Яремчанської міськради Івано-Франківській області. Розташоване на висоті 850 метрів над рівнем моря на річці Прут. Курорт Ворохта є центром підготовки українських спортсменів зі стрибків із трампліна, біатлону, лижних перегонів. За легендою назва селища з'явилась з XVII століття, коли в селищі поселився утікач з царської армії — солдат Ворохта.

Визначні місця 

Один з найдовших арочних мостів-віадуків в Європі

 Його довжина складає близько 130 метрів, при чому протяжність однієї з арок - 65 метрів! Цей знаменитий залізничний міст, збудований ще за часів Австро-Угорщини (на поч. XIX ст.), прослужив до 2000-го року.

 

 

 

Церква Різдва Богородиці

В північній частині Ворохти на вершині пагорба, звідки все селище видно "як на долоні", знаходиться один з найдавніших храмів Гуцульщини - церква Різдва Богородиці (назва котрої говорить сама за себе). Історія її створення суперечлива й неоднозначна, оскільки одні історики датують споруду ХVІІІ ст. інші ж 1615 р. Проте переважна більшість згадок сходяться у твердженні, що церкву побудовано у с. Яблуниця, а вже згодом у 1780 р. перенесено до Ворохти. Незважаючи на понад двохсотлітню історію храму (зокрема професійну реставрацію 1979р.) його первісна композиція збереглася незмінною й до нині. Це один із найвеличніших храмів, хоча і найменший за розмірами серед типових гуцульських будівель.