Випадкове фото

Замки Львівщини

Львівщина — одна з найромантичніших та наповнених історією частин України та Європи, в якій поєдналися минулий та теперішній часи. Пропонуємо вам поринути у неперевершений край різноманітних пам‘яток архітектури, соборів, храмів і замків.

Замок Свірж 

 Знаходиться в однойменному селі Львівської області в 40 км від Львова між Бобркою та Перемишлянами. Замок дуже добре проглядається ще на під‘їзді до Свіржу. Це пам‘ятка архітектури XVI-XVII ст., сучасний тип палацу замок придбав в середині XVII ст. Замок має надзвичайне оборонне розташування серед непрохідних болот, ставів, у підніжжя розташувалися рови та звідні мости. У Свіржскому замку проводилась зйомка відомих «Трьох мушкетерів», тому це місце може бути вам відомо.
Покриття дороги не дуже гарне, тому їхати треба обережно.
Інформація: Для відвідування замок працює всі дні окрім понеділка, вхід вільний.

 Золочівський замок
 

Ренесанський замок руського воєводи Якова Собеського – батька майбутнього короля Польщі Яна ІІІ Собеського, що чудово зберігся. Господаркою тривалий час була дружина воєводи Марія-Казимира де Аркуйон. З 19 ст. замок почав приходити в запустіння, надалі використовувався як в'язниця австрійською, радянською, польською та німецькою владою. В кінці 20 ст. проведена реставрація. Музейні експозиції розміщено в основній будівлі палацу і т.зв. "Китайському палаці" в рідкому для Європи східному стилі. Велику зацікавленість викликає система палацових туалетів, які за часів Марії-Каземира були великою рідкістю та виконані із справжньою майстерністю. Інформація: м. Золочів, вул. Тернопільска, 5, вт. - нд. 10.00 - 17.00, пн. - вихідний.

 Підгорецький замок

 До його ансамблю входить трьохповерховий палац, заїжджий двір, костел та парк. Підгорецький замок було побудовано в XVII ст. французьким інженером Бопланом. Цей замок більше схожий на палац, ніж на кріпость, та різко контрастує із суровими, войовничими форпостами Поділля. В давні часи саме парк справляв надзвичайні враження на гостей. Побудований на рівні найкращих зразків так званих «італійських» парків, він є самим дивним та майже єдиним в Україні парком такого типу.

 

 Олеський замок

 Найвідоміший замок Львівщини, відроджений з цілковитої руїни, підвищується над містечком на 50-метровому пагорбі, тому його дуже добре видно з траси. Замок було споруджено в 14 ст. галицько-волинськими князями. На схилах пагорба розкинуто італійський парк із старовинними та сучасними скульптурами. Напроти замка розташовано капуцинський монастир. На території замку проводилася зйомка багатьох відомих кінофільмів.
Зараз це – філіал Львівської Галереї Мистецтв, де експонуються зразки декоративного та ужиткового середньовічного мистецтва.

Інформація: смт. Олесько; влітку: вт.-пт. 10.00 - 16.30, сб.-нд. 11.00 - 16.30; взимку: вт.-нд. 10.00 - 16.00, пн. - вихідний.